Nietrzymanie moczu u pacjentów po zabiegach urologicznych

19 lipca 2016

Nowoczesna rehabilitacja urologiczna. Nietrzymanie moczu u pacjentów po operacjach prostaty. Radykalna prostatektomia i co dalej?

Urologia rehabilitacyjna/rehabilitacja urologiczna stanowi według wytycznych EAU (European Association of Urology) oraz DGU (Deutsche Gesellschaft für Urologie) niezbędny i integralny składnik leczenia pacjentów urologicznych. Dotyczy to przede wszystkim pacjentów po radykalnym usunięciu stercza. Rehabilitacja urologiczna zajmuje się głównie zapobieganiem nawrotom chorób urologicznych i leczeniem powikłań pooperacyjnych. Zaburzenia erekcji oraz nietrzymanie moczu to podstawowe dolegliwości pacjentów po radykalnych operacjach prostaty. W wielu krajach Europy Zachodniej, operacja ta nie jest równoznaczna z zakończeniem leczenia (!). Aby Pacjent możliwie jak najbardziej mogł zbliżyć się do stanu czynnościowego jaki był przed zabiegiem, musi przejść intensywną rehabilitację urologiczną pod okiem lekarza urologa i fizjoterapeutów, w specjalistycznym do tego celu przygotowanym ośrodku. 

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce Prywatności Europejskiego Centrum Kontynencji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.