W Europejskim Centrum Kontynencji dajemy Pacjentkom możliwość wykorzystania
najnowszych zdobyczy medycyny opartej na faktach (EBM – Evidence Based Medicine)
połączonych z medycyną naturalną i specjalną dietą.

Centrum Zdrowia Kobiety

Nietrzymanie moczu jest częstym problemem dotykającym kobiety. Najczęściej problem ten pojawia się w trzech okresach życia:

  1. w wieku rozrodczym (w trakcie i po przebytej ciąży)
  2. w okresie okołomenopauzalnym
  3. oraz po 65 roku życia

Badania medyczne dowodzą, iż właściwą profilaktyką można złagodzić lub całkowicie zapobiec nietrzymaniu moczu. Niestety, świadomość kobiet w tym zakresie jest niewystarczająca.

Wiek rozrodczy

Zapobieganie nietrzymaniu moczu powinno się rozpocząć już przed planowanym macierzyństwem.
Unikanie nadwagi, rzucenie palenia tytoniu i trening mięśni dna miednicy stanowią złoty standard współczesnej medycyny. Występowanie inkontynencji (nietrzymania moczu) podczas ciąży szacuje się na 20-60%.

Ciąża oraz poród stanowią dla mięśni dna miednicy, odpowiedzialnych za prawidłowe trzymanie moczu oraz dla całego organizmu kobiety, ogromny wysiłek i wyzwanie. W sposób naturalny zmianie ulegają struktury organizmu kobiety (m.in. pod wpływem hormonalnym) i powrót do stanu pierwotnego nie jest łatwy, a czasem wręcz niemożliwy. Nie należy zapominać także o mogącym wystąpić problemie nietrzymania stolca po ciąży. Tu trening mięśni dna miednicy jest standardem światowym. Właściwe prowadzenie kobiety po ciąży i profesjonalna opieka rehabilitacyjno-uroginekologiczna jest podstawą leczenia nietrzymania moczu na świecie. 

 

Pamiętajmy

Specjalistyczny trening mięśni dna miednicy podczas ciąży (szczególnie pierwszy trymestr i początek drugiego trymestru) ułatwia poród i zapobiega poważnym powikłaniom po ciąży, szczególnie dotyczy to pierwszej ciąży. Ponadto ułatwia on powrót do optymalnej sylwetki po ciąży oraz do ponownego satysfakcjonującego współżycia seksualnego.

 

Wiek około- i postmenopauzalny

Nietrzymanie moczu u kobiet w tej grupie wiekowej jest bardzo częste i w sposób szczególny rzutuje na jakość życia. Główną przyczyną występowania nietrzymania moczu w okresie około- i postmenopauzalnym są zmiany hormonalne, które nakładają się na wcześniej przebyte porody i ewentualne zabiegi uroginekologiczne. Problem nietrzymania moczu dotyka tutaj jednocześnie sfery seksualnej, co jeszcze bardziej obniża jakość życia.

 

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce Prywatności Europejskiego Centrum Kontynencji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.